Diğer Hizmetler

İzotomi Nedir?

İzotomi nedir? İzotomi, iş hayatında veya kişisel gelişim alanlarında kullanılabilecek özgün ve analitik raporlama sistemine sahip kişilik envanteridir. Bireylerin karakteristik ve potansiyel özelliklerini, sosyal hayatta nasıl kullandığına dair veriler belirtmektedir. İzotomi stres anında bireylerin davranışlarını belirleyen analitik raporlama sistemi oluşturur. İzotomi teoremi Türkiye’ de geliştirilmiş ve geniş kitle üzerinde test edilmiştir.

İzotomi Nedir?

İzotomi Envanteri

İzotomi yeni nesil kişilik envanteridir. Sistemik yapıya sahip algoritma mekanizması ile bireylerin duygu, düşünce ve davranışları arasında kurulan bağlantıyı test edebilmektedir. Bu testler sayesinde duyular arasında gerçekleşen farklılıklar altında yatan sebepler belirlenebilir. İzotomi sistemi bireylerin doğuştan kişilik özelliklerine sahip olduğunu belirtir. Sahip olunan kişilik özellikleri çevre ile iletişim ve etkileşim halindedir. Duygu, düşünce, davranış özellikleri kişilik görünümü ve maske özellikler grafikler halinde sunulur.

İzotomi Nasıl Çalışır?

İzotomi alanı dikkat alanlarını ve enerjiyi nasıl kanalize edildiğini belirleyen faktörlerle çalışmaktadır. Üzerinde halen çalışılmakta olan izotomi projesi kapsamlı ve bilimsel çalışma evrelerinden geçirilerek sistem haline getirilmiştir.

İzotomi Çalışmaları Nasıl Yapılıyor?

İzotomi en minimum haliyle iki seans ve bir anketten oluşmaktadır. Yaklaşık bir saat süren seanslarda genç bireyler üzerinde araştırmalar yapılmaktadır. İlk görüşme sonrasında test aşamaları gerçekleştirilir ve test verilerine göre rapor oluşturulur. İki seans görüşmelerinden elde edilen sözel veriler anket verileri değerlendirilir ve izotomi raporları oluşturulur.

İzotomi Kurum Raporlarında Neler Bulunur?

İzotomi raporlarında riskli ekipler, doğal uyumlu takım tespiti yapılabilmektedir. Lider veya uyumlu takım çalışması gerçekleştirebilecek ekip kararı vermek daha kolay hale gelmektedir.

İzotomi Nedir?

İzotomi’ den Kimler Faydalanabilir?

İzotomi tüm yaş guruplarına hitap etmektedir. İzotomi kitlesi genel olarak ergenlik dönemindeki bireylerden oluştuğu gözlenmiştir. Gelecek planlamasının başladığı lise çağları daha çok başvuru alan gurup olarak nitelendirilebilir.

İzotomi Kendini Tanıma Projesidir

Ergenlik gibi heyecanlı yaşanılan dönemlerde bireylerden beklentiler ve zorunluluklar değil güçlü yönleri, temel değerleri öngörülmelidir. Gelecek planlaması için dayatılan bir durum yerine kendi istek ve değerleri izotomi projeleri konusudur. Ergenlik döneminde gelişen benlik ve değer algıları bireyin güçlü yönlerinin ortaya çıkarılması ile şekillenebilir. İzotomi bu süreçte uzman yardımı sağlamak için geliştirilen bir projedir.

Yeni Nesil Kişilik Envanteri İzotomi

Yetkinlikleri değerlendiren sistem izotomi sistemidir. 2015 yılında hayata geçirilen izotomi kapsamlı kişilik ölçme ve değerlendirme aracı olarak kullanılmaktadır. Bireylerin kariyer planlamasın ve sosyal hayat kalitesini arttırmakta birçok fayda sağlamaktadır.

İzotominin temel faydası insanların kendisini tanımasına yardımcı olmasıdır. Bireylerin değerlerini, ilgi alanlarını, güçlü ve zayıf yönlerini grafikler halinde ortaya sunmaktadır. Ergenlik döneminde olan bireylerin kendini tanıması geleceğini planlaması konularında başarı sağlanmaktadır. Erken yaşlarda fark edilen benlik ve kişilik algısı yetişkinlik döneminde sağlıklı karar mekanizması oluşumuna katkı sağlar. İzotomi eğitimleri alanında uzman danışmanlar ile organize edilmektedir.

Kaynaklar

http://www.eylemcelebi.com.tr/izotomi-nedir

https://www.adeldanismanlik.com/izotomi-nedir/

https://www.elifbilici.com/izotomi-nedir

https://nihalyuvacan.com/mutlu-olacaginiz-meslegi-sectiren-40-sayfalik-ozel-analiz/

https://egitim.solaunitas.com/izotomi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu