Diğer Hizmetler

Online Psikiyatri

Online psikiyatri tedavi yöntemleri, psikolojik destek almak için zaman bulamayan, evden ayrılamayan veya yüz yüze iletişimden kaçınan bireyler için uygulanmaktadır. Gelişen teknoloji ile psikolojik tedavi görmek isteyen hastalar diledikleri yerde tedavi olma şansı yakalamıştır. Online terapi tedavi sisteminin bu ayrıcalıklarının yanı sıra oluşabilecek hastalıklardan korunma imkanı da sunar. Kalabalıktan uzak kalmak, izole olan bireyler içinde avantaj sunmaktadır.

Online Psikiyatri

Online Psikiyatri, Telefon ve Görüntülü Terapi Nedir?

Online psikiyatri, telefon ve görüntülü terapi, uzman danışanlar ile bireyler yüz yüze gelmeden diledikleri mekanda psikoterapi tedavi yöntemidir. Online terapi randevu sistemi ile Dünya’ nın neresinde olursanız olun psikolojik destek alma imkanı bulabilirsiniz. Danışanınızı dilediğiniz gibi seçebilir psikiyatri ihtiyacını online olarak giderebilirsiniz.

Online Psikiyatri Randevusu Nasıl Alınır?

Online psikiyatri randevu sistemi ile çalışan bir sistemdir. Online terapi randevusu almak için danışanınızla iletişime geçebilir, randevu alabilirsiniz. Oluşturulan randevulara düzenli olarak katılarak psikolojik tedavinizi başarı ile tamamlayabilirsiniz.

Online Psikiyatri Tedavi Sistemi Neden Tercih Edilir?

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile neredeyse tüm işlemler internetten yapılmaktadır. Günlük hayatın yoğunluğu ile stres ve kaygı bozuklukları her geçen gün artmakta. Zaman kısıtlaması ile psikolojik tedavilere fırsat bulamayan bireyler için online terapi sistemleri geliştirilmiştir. Daha önce psikolojik destek almadıysanız bile ilk olarak online psikiyatri tedavisi tercih edebilirsiniz. Ayrıca yüz yüze iletişimden kaşınıyor veya kalabalığa karışmak istemiyorsanız online görüntülü psikolog seanslarına katılım sağlayabilirsiniz.

Online Psikiyatri ve Yüz Yüze Terapi Arasındaki Fark Nedir?

İletişim konusunda online psikiyatri terapilerinde zaman sınırlaması yoktur. Dilediğiniz zaman randevunuzu beklemeden danışanınıza ulaşım sağlayabilirsiniz. Yüz yüze terapilerde ise randevu gününü beklemeli ve gününüz geldiğinde doktorunuza ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak online psikiyatri tedavisi için başvurduğunuzda sizlerin psikolojik durumunuza göre online terapilere devam edebilirsiniz. Uzman hekimler online psikiyatri seanslarının devamı için yönlendirmelerde bulunmaktadır.

Online Psikiyatri

Online Psikiyatri Tedavisinin Avantajları Nelerdir? Tedavi Sonuç Verir Mi?

Online psikiyatri tedavisi kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Ayrıca tedavi şartları ve gereklilikleri sağlandığı takdirde başarılı bir tedavi gerçekleştirilmektedir. Birçok insan zaman sınırlaması konusunda sorun yaşadığı için online terapi yöntemleri tercih etmektedir. Online psikiyatri avantajları;

  • İkamet gözetmeksizin her alanda seanslara katılım sağlanabilir.
  • Yurt dışında dil ve konuşma sorunu yaşamadan sizi anlayabilecek bir terapist bulabilirsiniz.
  • Zaman tasarrufu sağlar.
  • Dilediğiniz zaman danışanınıza ulaşabilirsiniz.
  • Maddi manevi bir engel yoktur.
  • Evden çıkamama, yüz yüze iletişimden kaçınma durumlarında etkili bir tedavi seçeneği sunar.
  • Ev konforunda kendinizi güvende hissederek psikolojik destek alabilirsiniz.
  • Psikolojik tedavi gizliliği tercihi yapıldığı zaman tercih edilebilir.

Online psikiyatri tedavileri uzmanların gözlemleri sonucunda devam ettirilebilmektedir. Bireylerin ruhsal sağlığının boyutuna göre online psikiyatri desteği devam edilmektedir. Kendisine veya çevresine zarar verme eğilimi bulunanlar, halüsinasyon gören, madde bağımlılığı olan veya intihar düşüncesi bulunan bireyler için online tedavi uygulanması tercih edilmez.

Kaynaklar

https://madalyonklinik.com/online-terapi

https://npistanbul.com/online-terapi

https://terapitipmerkezi.com/menu/103/online-gorusme

https://psikoloji-psikiyatri.com/online-psikiyatri/

https://www.erdempsikiyatri.com/online-terapi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu