Kurumsal Hizmetler

360 Derece Performans Değerlendirme Uygulaması-Yazılımı

360 derece performans değerlendirme uygulaması-yazılımı, kurum içinde çalışan bireylerin kendi potansiyellerini görmesini sağlayan sistemdir. İş görenlerden başarılı ve etkin veriler elde etmek için sonuç değerlendirme, geri bildirim, ödüllendirme aşamaları ile çalışan sistematik yapıdır.

Performans değerlendirmeleri kurum için motivasyona yönelik, iş gören için psikolojik bir gerekliliktir. 360 derece performans değerlendirme uygulaması-yazılımı temel amaç bireyin kurum içerisinde tüm kademelerde algı belirginliği sağlamaktır. Bireylerin organizasyon gelişimi için performans değerlendirme çalışmaları değerli kabul edilmektedir.

360 Derece Performans Değerlendirme Kim Tarafından Yapılır?

360 derece performans değerlendirme uygulaması için yöneticiler, ast, ekip, birey gibi kaynaklardan veri toplama çalışmaları yapılmaktadır. Bir kurumunun veriminin belirlenmesi için temel faktör çalışan bireylerdir. Performans değerlendirme ölçme çalışmaları için 360 derece performans değerlendirme uygulaması-yazılımı kullanılabilir. Kurumumuza ait olan 360 derece performans değerlendirme uygulaması-yazılımı sistemleri ile şirketiniz ve çalışanlarınız için değerlendirme yapabilirsiniz.

360 Derece Performans Değerlendirme Uygulaması-Yazılımı

360 Derece Performans Değerlendirme Odak Noktası Nedir?

360 Derece performans değerlendirme ne odaklıdır? Çalışan gelişimi odaklı hizmet sunan birçok firma performans ve potansiyel ölçümü için 360 derece sistemleri kullanmaktadır. Bu sayede çalışan performans geri bildirimleri kariyer planı için fayda sağlamaktadır.

Kurum içerisinde çalışan bireylerin 360 derece performans değerlendirme verilerinin doğru okunması ve sonuçların doğru geri bildirimi önem taşımaktadır. Geri bildirim alınan bireylerle insan kaynakları, koçluk veya yüz yüze etkinlikler düzenlenmektedir. Performans uygulaması için belli başlı kriterler göz önünde tutulmalıdır. Bu kriterler ortam içerinde oluşturulmuş güven ve objektif olmaktır.

360 derece performans değerlendirme uygulaması-yazılımı yöneticilerin çalışanlar için uyguladığı bir sistemdir. Performans değerlendirme yazılımları ile çalışanların iş alanında verimi, yeterliliği ve performans gibi değerleri ölçümlenebilmektedir. Bu sistemler kurumların hedeflerini geliştirmesinde büyük oranda katkı sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu