Fethiye Psikolog
Trend

Fethiye Cinsel Terapi Hakkında Merak Edilenler

Cinsel Terapi Nedir?

Fethiye Cinsel terapi; cinsel sorunlar yaşayan bireylerin deneyimli psikiyatristler ve psikologlar tarafından destek almalarını sağlayan bir davranış terapisidir. Cinsel ilişki esnasında ortaya çıkan psikolojik problemlere karşın bireyler cinsel terapi almak üzere en yakın Fethiye cinsel terapi sağlık kuruluşuna başvuruda bulunabilirler.

Fethiye Cinsel Terapi Nedir?
Fethiye Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel isteksizlik erkeklerde sertleşme, erken boşalma problemi kadınlarda ise vajinismus gibi birçok farklı şekilde ortaya çıkabilmektedir. Bu sebepten ötürü cinsel problem yaşayan bireyler destek almak isteyebilirler. Şayet bu bireyler Fethiye’de yaşıyorsa konuyla ilgili Fethiye psikolog uzmanlarından destek talep edebilirler.

Cinsel davranış; psikolojik ve sosyal pek çok koşullardan etkilenerek şekillenmektedir. Cinsellik sadece cinsel organlarla ya da bedenin tamamıyla sınırlandırılamayan bir davranış şeklidir. Bundan dolayı da cinsel yaşamda yaşanan problemler birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Bu da farklı bilim dallarının sorunun giderilmesine yönelik çalışmalar yapmasına neden olmuştur. Bunu daha iyi anlayabilmeniz için şu denklemi belirtmemizde fayda var.

Cinsel problemlere neden olan biyolojik faktörler söz konusu ise; üroloji gibi alanlar tarafından tedavi edilirken psikolojik faktörler söz konusu ise; psikiyatrik ve psikoloji gibi alanlar tarafından tedavi edilmektedir.

Cinsel Terapi Neden Önemli?

Dünya genelinde birçok insan belirli dönemlerde ortaya çıkan cinsel isteksizlik başta bir takım cinsel problemler yaşayabilmektedir. Cinsellik her ne kadar üreme amacıyla yapılan bir davranış şekli olarak bilinse de hem psikolojik hem de bedensel etkileri göz ardı edilemeyecek kadar büyük etkileri bulunmaktadır. Psikolojik etkileri ise bambaşka bir konudur. Bu açıdan cinsel davranışlarda meydana gelen bozuklukların tedavi edilmesi insanların bazı psikolojik ve bedensel rahatsızlıklarla karşı karşıya kalmasının önün geçilmesini sağlayacaktır. Bu açıdan Fethiye psikolog uzmanlarından destek alınmalıdır.

Cinsel Terapi Nasıl Uygulanır?

Cinsel davranışlar çiftlerin arasından vazgeçilmez bağlayıcı unsurlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebepten de ortaya çıkan cinsel sorunlara karşın çiftler el ele vererek mevcut sorunla başa çıkmanın yolunu aramalıdırlar. İşte tam bu noktada çiftlerin karşılarına fethiye de cinsel terapi uygulamaları çıkmaktadır. Fethiye’de Cinsel terapi almak isteyen birçok çift, cinsel terapi uygulamasının neleri kapsadığını merak etmektedir.

Fethiye Cinsel Terapi
Fethiye Cinsel Terapi

Cinsel anlamda problem yaşayan kişinin bir partneri varsa cinsel terapi için yapılacak olan başvuruyu çift olarak yapmaları çok önemlidir. Çünkü cinsel yaşamda meydana gelen problemler sadece bireyi değil partneri de olumsuz yönden etkilemektedir. Ayrıca ortaya çıkan cinsel problemler partnerden kaynaklı da gelişebilmektedir. Bundan ötürü de çiftlerin cinsel terapi uygulamalarına birlikte katılmaları ayrı bir öneme sahiptir.

Burada şunu da belirtmekte de fayda var. Fethiye psikolog hizmetlerinden herhangi birinde terapiye gelen kişinin söz konusu olan süreci partnerinin desteğiyle atlatması terapide başarı şansının da büyük oranda artmasını sağlayacaktır. Özetle cinsel terapi esnasında bireyin destek görmesi çok önemlidir.

Fethiye Cinsel Terapide Ne Konuşulur?

Cinsel terapi alan çiftlerin en çok merak ettiği soru “Cinsel terapide ne konuşulur?” sorusudur.

Buna şu şekilde yanıt verebiliriz. Fethiye Cinsel terapi sürecinde ilk önce çiftlerin problemlerinin ne olduğu anlaşılmaya çalışılır. Sorunun kaynağı gerçekten psikolojik mi? Yoksa biyolojik nedenler mi söz konusu? Bu ayrım yapıldıktan sonra cinsel terapist sorunun ana kaynağının tespitini yapmaya çalışacaktır. Daha sonrasında problemin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Cinsel terapi süreci hastadan hastaya değişebilmektedir. Bunun ana sebebi ise her insanın cinsel yaşamının ve cinsel kimliğinin farklı olabilmesidir.

Fethiye Cinsel Terapinin Faydaları Nelerdir?

Cinsel terapinin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Cinsel kimliğin farkında olunması
  • Vajinismus, erken boşalma, sertleşme bozuklukları gibi problemlerin psikolojik yönden tedavi yol haritasının belirlenmesi
  • Cinsel korkuların giderilmesi gibi.

Fethiye Cinsel Terapi Kimlere Yapılır?

Cinsel terapi almak içi illa bir cinsel problemin ortaya çıkması gerekmemektedir. Evlilik hazırlığı yapan çiftler ve ilk cinsel deneyimi yaşayacak olan kişiler, cinsel terapi almak isteyebilirler. Ancak genel de cinsel anlamda haz alamayan ve cinsel birleşme konusunda psikolojik engellerle karşılaşan kişiler cinsel terapi almaktadır.

Fethiye Cinsel Terapi Faydalı mı?

Cinsel Terapinin Faydaları
Cinsel Terapinin Faydaları

Cinsel yaşamlarını olumsuz etkileyen ruh halinde olan bireylerin cinsel terapi görmeleri; onların bedensel ve psikolojik yönden desteklenmelerini sağlamaktadır. Ayrıca hastanın varsa partnerinin de bedensel ve psikolojik anlamda desteklenmelerini sağlamaktadır. Tüm bunlar cinsel terapinin faydalarını ortaya koymaktadır.

Fethiye Seksolog Nedir Ne İş Yapar?

Kısaca sekslog, “cinsel terapist” “cinsel tedavi uzmanı” gibi birçok isimle anılan; cinsel işlev bozukluklarının tedavi edilmesine yönelik çalışmalar yürüten kişilerdir. Psikiyatri, psikolog ve aile terapisti eğitimi almış olan kişiler “seksolog” uzmanı olabilirler.

Seksolog uzmanları, kadınlarda ve erkeklerde meydana gelen cinsel işlev bozukluklarının psikolojik nedenleriyle ilgilenmekte ve de bu nedenlerin çözümlerine ilişkin çalışmalar yürütmektedir. Konuyla ilgili bölge olarak Fethiye psikolog hizmetlerinden yararlanmak isteyen çiftlerin iyi bir araştırma yapması gerekmektedir.

Cinsel Terapi Kaç Seans Sürer?

İster bölge olarak Fethiye cinsel terapi hizmetlerinden yaralanın isterseniz başka bir bölgede bulunan psikologlardan hizmet alın hiç fark etmez. Seans sayısı da seans içeriği de hastadan hastaya değişiklik gösterecektir. Burada seans sayısı ancak terapist tarafından belirlenebilir. Dolayısıyla da cinsel terapi seansı hakkında net bir bilgi verilmesi söz konusu değildir.

Şayet Fethiye’de cinsel terapi almak istiyorsanız; Morada olarak Fethiye cinsel terapi hizmeti vermekten onur duyduğumuzu bilmenizi isteriz.

Fethiye cinsel terapi hizmetleri arasında yer alan Moroda olarak cinsel anlamda karşılaştığınız problemlere karşın yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Cinsel terapi başta olmak üzere Fethiye psikolog hizmeti veren isimlerden biri olan Moroda’da şu terapilerde uygulanmaktadır:

  • Madde bağımlılığı
  • Şizofreni
  • Paranoya
  • Kişilik bozukluğu
  • Bipolar bozukluk
  • Tükenmişlik sendromu
  • Panik atak vb.

Psikolojik anlamda yardım almanız gerektiğini düşünüyorsanız güvenle Fethiye Cinsel Terapide Moroda’yı tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu